MOTORSPORT

Závody cestovních vozů, rental karting

Pavel Paseka

Jmenuji se Pavel Paseka, je mi 29 let, jsem členem týmu Atelerix Racing a mám za sebou přes 5 let zkušeností v oblasti motorsportu.

 

Zaměřuji se převážně na závodní seriály automobilového slalomu, které se pořádají na polygonech, závodních okruzích, letištích, okresních cestách, uvnitř průmyslových areálů či v rámci tzv. závodů do vrchu. V zimním období mne zajišťuje cennou porci závodních kilometrů každoroční účast v seriálu Autodrom Rally Serie. 

 

V zájmu co nejlepší kondiční přípravy se věnuji také rental kartingu. Nad rámec úspěšného soutěžení se mne daří tyto sporty i aktivně moderovat.

Závodník Pavel Paseka u svého auta Renault Clio

Úspěchy

🏆 V roce 2018 jsem se stal Mistrem České republiky v Automobilovém slalomu ve třídě L4, druhým nejrychlejším závodníkem skupiny S2 v rámci Pošumavského Poháru a v navazující ,,zimní sezóně“ 2019 třetím nejrychlejším závodníkem ve třídě do 2000 ccm, která byla vyhlášena v seriálu Winter Slalom Cup. V rámci světového šampionátu Sodi World Series v rental kartingu jsem byl 7. nejúspěšnější v České republice, při 223 registrovaných účastnících. Náš tým Atelerix Racing se stal 4. nejlepším týmem ČR ve vytrvalostním závodění a nejúspěšnějším na Pražském okruhu Kart Planet.

🏆 V roce 2017 jsem se také stal druhým nejrychlejším závodníkem skupiny S2, vyhlášené v Pošumavském Poháru.

🏆 V roce 2016 jsem si připsal 2. Vicemistra České republiky v Automobilovém slalomu ve třídě L4.

🏆 Ke dnešnímu dni jsem získal bez mála 90 pódiových umístění v rámci jednotlivých českých i mezinárodních závodů.

Do začátku roku 2019 byl mou závodní technikou Ford Fiesta, vycházející z modelu ST150. V tomto roce jsem se však rozhodl pro částečně výraznou změnu. Momentálně je mým závodním společníkem vůz Renault Clio RS 197, poháněn atmosfericky plněným čtyřválcem o objemu 1998 ccm, hovořícím výrazně francouzským přízvukem.

 

Nejvíce se zaměřuji na podniky následujících závodních seriálů: Československý Autoslalom, Mistrovství České republiky v AS, Autodrom Rally Serie, Pošumavský Pohár, Winter Slalom Cup, Sodi World Series a částečně Mistrovství zóny střední Evropy FIA – CEZ.

Závěrem

bych rád poděkoval společnosti Montravel za kvalitní spolupráci a podporu ve sportu.

Sponzoři jsou důležitou součástí motorsportu, která k němu neodmyslitelně patří.

Pavel Paseka se svým vozem